Alpkent, 1022. Sk.
No:2/A Torbalı-İZMİR
0545 256 4787
info@torbalikombiservisi.com

Petek Temizliği

Petekleriniz ısınmıyor mu ?

Kalorifer tesisatınızdaki petekleriniz veya radyatörlerinizin tıkalı olması kombi sıcaklığını yükseltseniz bile ısınmanıza engel olur. Kombi ve peteklerinizde bulunan kireç ve su taşları radyötörünüzde bulunan kanalları tıkayarak suyu devir daim etmesine engel olur. Kireçlenmiş olan tesisatınız su yolunu daraltır ve istediğiniz ısıyı elde etmeniz imkansız hale gelir. Bütün bu problemleri tesisatınızı kırmadan dökmeden kimsayal ilaçlarımız ve profesyonel cihazlarımız ile temizleyebiliyoruz.

Faturalarınızdan tasarruf etmenin yolları nelerdir ?

Peteklerinizi temizleterek doğalgaz faturanızdan yıllık %30 tasarruf etmeniz münkündür. Fazla para ödeyerek ısınamamak yerine temiz bir peteğe sahip olmak ve istediğiniz ısıyı elde etmek istemezmisiniz? O halde erma tesisat petek temizleme hizmetinizdedir. Bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilir ve temiz bir peteğe sahip olabilirsiniz.

Petek temizliği kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte daha verimli ısınmak isteyenlerin petek(tesisat) temizliği yaptırmaları gerekmektedir.Kullanım yılına bağlı olarak suyun özelliklerine sıcaklığı oksijeni ve kireç oranına göre kapalı devre ısıtma sistemlerinde zamanla çamurlaşma, kireç,kışır,tortu,balçık oluşur.Bu maddelerin ısınma sisteminde meydana getirdiği olumsuzluklar ısı ve su sirkülasyonunun sağlıklı bir şekilde yapılamamasından kaynaklanır.Biz profosyonel son teknoloji makinalarımız ile kalorifer tesisatınıza zarar vermeyecek özel kimyasallarla ısınma garantisi vererek temizlik ve bakımını yapıyoruz.

Petek temizliği yaptırmak düşük derecelerde de etkili bir şekilde ısınmak için gereklidir.Belirli aralıklarda petek temizliği yaptırmak ısınma problemini ortadan kaldıracak ve peteklerinizin ısı yayılımını arttıracaktır.Bu sayede az parayla fazla ısınmış olacaksınız.

Petek temizleme işlemi ne zaman yaptırılmalı ?

Isınma sorunlarınız varsa,iyi ısınamıyorsanız,petekleriniz beklediğiniz ısıyı vermiyorsa, peteklerinizin üstü ısınıyor altı ısınmıyorsa ve kombinin derecesini yükselttiğiniz halde dairenin ısı derecesi artmıyorsa,doğalgaz faturanız kullandığınız ısıya göre fazla geliyorsa,evdeki en son peteğiniz ısınmıyorsa,kombiniz sürekli arızaya geçiyorsa, kombi devir daim yapmıyorsa, kombi filtresi sürekli tıkanıyorsa, kalarifer tesisatınızın 3 yıldır temizliği yapılmamış durumda ise peteklerinizin temizlenme zamanı gelmiş demektir.

Etkili ve doğru petek temizliği nasıl yapılmalı ?

Temizleme makinası herhangi bir petekten yada kombi altından tesisata bağlanır banyoda havlupan mevcut ise en doğru yerdir.Peteklerdeki su Makina yardımıyla boşaltılır,temizleme kimyasalı makinaya boşaltılır ve tüm peteklerde sırayla dolaştırılır ve kimyasal peteklerden sırasıyla dışarı atılır ve Son olarak makina sistemden sökülür kombi filitreleri temizlenir yine başka bir kimyasal koruyucu sisteme bırakılarak kontroller yapılıp petek havaları alınır vanaların reglajlarıda yapılıp teslim edilir. Bu işlemler petek sayısına bağlı 2-3 saat gibi zaman alır.

Petek temizliği yaptırmak yakıt tasarrufu sağlar mı? 

Tesisat temizleme işlemi ardından tesisatta bulunan partikülleri silisyonlu radyatör temizliği işlemi yapıldıktan sonra rahatlama görülür . Kombi devirdaim yapamadığından suyu devamlı ısıtmak zorunda kalırdı temizlik işleminden sonra bu ısıtma süresi uzayacak ve yakıt tasarrufu sağayacaksınız . Özel olarak yakıt tasarrufu sağlayan kimyasal da kullanmaktayız bu kimyasalları genelde hatla petek arası uzun olan yerler seçer yani iş yerleri , ofisler gibi bu kimyasal radyatörün içindeki suyun geç soğumasını sağlayan maddeler içerir böylece kombi kendini daha geç ısınmaya alır ve yakıt tasarrufu sağlanır .